TRAIN-ART s.r.o. - Digitální Plzeň

Novinky

 • NOVINKA! Ubytování v novém indiánském teepee. V absolutním soukromí, na louce s koňmi vedle lesa. Více informací v sekci Ubytování v teepee.

 • Nabízíme připouštění hřebcem Lil Smokin Gun. Nejlepší reiningový hřebec v ČR. Více v sekci Plemenný hřebec.

 • Nabízíme krásné ustájení vašich koní. Boxové i pastevní. V nepřízni počasí krytá jezdecká hala! Více informací najdete v sekci Ustájení koní.

Jezdecký kroužek Smilinghorse ranče pro děti ve věku 7-18let.

Těšíme se na vás opět od září 2018

V případě zájmu informace podáme na tel: 731052148 či na mailu: shrkninice@seznam.cz

Od 17. září 2018 opět otevíráme školičku westernového ježdění pro děti od 7mi do 18ti let.  Děti jezdí na hodných a pravidelně trénovaných koních amerických plemen Quarter Horse a Paint Horse.

Školička ježdění probíhá pravidelně 2x týdně v bloku 2 hodin. Děti se naučí postarat se o koně, jezdit, vyzkouší si práci s koněm ze země, tzv. horsemanship. Pro zájemce je možné účastnit se závodů a složit licenci pod naší hlavičkou SHR Knínice. Výcvik probíhá na ohraničené pískové jízdárně a v kruhové ohradě či jezdecké hale, při zvládnutí základních povelů vyjížďky ven. Začátečníci jezdí nejprve na lonži, a nejmenší děti s vodičem.  Všechny děti jezdí s helmou a do 13ti let je povinná i ochranná vesta - na první hodinu zapůjčíme, poté je nutné tyto pomůcky pořídit - pomůžeme. Cena je 1.500,- za měsíc. Max počet dětí ve skupině je 10, při počtu 5 koní.Jezdecké hodiny vede zkušený cvičitel s pedagogickým vzděláním a jezdeckou westernovou licencí. Děti jezdí v kvalitních westernových sedlech, které zajišťují maximální bezpečí. V areálu najdete nové stáje pro koně, vytápěnou sedlovnu, klubovnu, wc, koupelnu, velkou ohraničenou pískovou jízdárnu se skokovým a trailovým materiálem, kruhovou ohradu, a krytou jezdeckou halu, tudíž jezdíme za každého počasí.

Ranch Smiling Horse začal vznikat v červenci roku 2012 a je stále ve výstavbě. Vesnička Knínice ve které se ranch nachází byla vždy domovem koní, a dnes jich tu najdete jistě přes 30. Náš ranch vlastní momentálně 15 koní amerických plemen Quarter Horse a Paint Horse. Na ranči dále najdete kolem 10ti ustájených koní. Tito koně se stávají čím dál oblíbenější především pro svoji výbornou povahu, spolehlivost a pracovitost, a také pro svoji ideální výšku, která je přibližně 150cm v kohoutku.

Na ranči se konají mnohé závody, semináře a akce, na kterých je možné se účastnit i s naším koněm. Stejně tak s dětmi vyrážíme i na závody v okolí.

Co je western? Mnozí rodiče ani děti nevědí jaký je rozdím mezi klasickým anglickým ježděním a westernovým. Westernový styl je zaměřen na jemnější pomůcky, lehkou ovladatelnost koně, a maximální bezpečí jezdce. Jezdíme ve westernových sedlech, které jsou vybaveny hruškou, a hlubokým posedlím, narozdíl od anglického sedla, ve kterém nemáte dostatečnou oporu. Westernové sedlo bylo vytvořeno jako pracovní sedlo, tudíž muselo jezdce udržet za každé okolnosti, při chytání telete, při jízdě do města, i při drezurní práci. Dalším rozdílem je uždění koně a používání otěží. Otěže jsou drženy volně nejprve v obou rukách, poté jen v ruce jedné. Při ježdění používáme jiné povely než v anglii, neznamená to ale že jezdec co se naučí jezdit ve westernu není schopný sednout na anglicky přiježděného koně. Naše koně jsou učeny i na slovní pobídky, a někteří jezdí i bez uždění. 

Vybavení pro jezdce - aneb co si pořídit k ježdění: bezpečnostní helma - helma musí sedět na pevno, nesmí se kývat nebo padat, ochranná jezdecká vesta - povinná pro děti do 13ti let, poté ji doporučujeme ale záleží na rodičích. westernové boty koně - boty s tvrdou patou, mohou být i klasická jezdecká pérka. Jeans do pasu ne bokovky, nebo jezdecké raitky. Do zimního počasí teplou bundu, která zakrývá celá záda - ledviny máme jen jedny, čepici, pláštěnku - tu doporučujeme mít pro případ že začne pršet - na vyjížďku ven při méně příznivém počasí povinná. Rukavice - nejlépe jezdecké.

Disciplíny a co se děti naučí: ve westernu rozeznáváme dva směry a to práci s telaty a tzv. drezurní práci. U nás se děti naučí drezurní práci. Zabýváme se horsemanshipem, zaměření na přiježdění koně a lehké pobídky ve všech chodech, trail - kavaletová práce, mostky, branky a mnoho dalšího, pleasure - jízda na krásu ve všech chodech, reining - pouze ve cvalu a trisku, ve kterém najdeme spiny, rollbacky, slide a další. (jedná se o drezurní práci). Další co si děti vyzkouší je natural horsemanship - komunikace s koněm. Hry s koněm, lehání, sedání, napojení a další cirkusové kousky.

S čím se u nás nesetkáte: Neděláme klasický parkur - tj vysoké překážky. Neděláme klasickou drezuru. Neběháme dostihy. Na koně nekřičíme, koně nebijeme. Pokud je problém, snažíme se zamyslet kde probém vznikl a odstraňujeme příčinu, v klidu a pohodě.

Kam se snámi můžete podívat: Pravidelně se účastníme hubertů v okolí, seminářů, závodů pod hlavičkou WRC, a hobby. Dále mezinárodních závodů v EU.

Na jakých koních děti budou jezdit: Výcvik bude probíhat na koních: Billy May Enterpriz, Katie Jackina Hickory, Summerweitfrost, Goldie, Justalito Dudel Chit, Olin, Ima Novata Delight. Všichni jsou přiježdění, hodní. Koně přiděluje vedoucí výcviku dle schopností jezdce.

 

Termíny školní rok 2018 / 2019: čas vždy 16-18h

PONDĚLÍ:      pokročilí jezdci 15+      

ÚTERÝ:          začátečníci a děti

STŘEDA:       pokročilí jezdci 15+

ČTVRTEK:     začátečníci a děti  

PÁTEK:      

SOBOTA:   

NEDĚLE:         10 - 12h - děti od 4-12ti let, 250,- návštěva (mimo jezdecký kroužek)

Úterý, čtvrtek - jezdecký kroužek pro děti od 6-14let, výuka jízdy na koni + péče. 1500,-Kč měsíc

Neděle           - kroužek pro menší děti - možno i s rodiči, již od 4let. Docházka je možná i nepravidelně, cena je 250,-za návštěvu. Výuka jízdy na koni děti + možné svezení rodičů, péče o koně, krmení, čištění, seznámení i s ostatními zvířátky z ranče. Přihláška po tel. vždy v sobotu tj den před konáním

Informace pro rodiče: V případě nemoci dítěte je nutné se omluvit, stačí sms. Akceptovat budeme pouze nemoc dítěte, případně dle domluvy. Nahrazeny budou max. 2 lekce za půl roku docházky. Děkujeme za pochopení.

Platby: platit je možné osobně přímo na ranči a to 1500,- měsíčně při pravidelné docházce.

V případě nemoci je možné lekci nahradit, ale nanejvýše 1x za půl roku. 

Přihlášky prosím na mail: shrkninice@seznam.cz nebo osobně při setkání na ranči SHR v Knínicích. Informace na tel: 731 052 148

 

Jezdecký kroužek Smiling Horse Ranch

PŘIHLÁŠKA - stáhněte si prosím přihlášku do pc a vyplněnou pošlete na shrkninice@seznam.cz

 • Kroužek SHR je určen pro děti od 7 do 18 let.

 • Děti jezdí na koních, kteří jsou svým charakterem vhodní k těmto účelům. Máme koně jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

 • Výcvik probíhá v pracovních dnech a víkendech dle rozpisu. Součástí výuky je ježdění na jízdárně nebo vyjížďka, výuka teorie a péče o koně. Výuka probíhá od začátku září do konce června.

 • Děti mohou přijít na výcvik max. 15 minut před začátkem a odejít max. 15 minut po ukončení výcviku (v této době je zajištěn dozor). Mimo tuto dobu se děti v žádném případě nesmějí zdržovat v areálu stáje (pouze po předchozí domluvě s cvičitelem)!

 • Děti platí členské příspěvky 1500 Kč/měsíc. Platba se provádí v hotovosti k 15. dni předchozího měsíce.

 • zmeškané hodiny nenahrazujeme, pouze pokud by dítě bylo dlouhodobě nemocné, budeme to řešit individuálně. V případě nemoci cvičitele či závodům, bude vypsán náhradní termín.

 • Kromě pravidelného výcviku připravujeme v průběhu roku další akce pro děti z kroužku. Aktuální informace na www.smilinghorseranch.cz

 • Pokud máte jakékoli další dotazy, rádi Vám je zodpovíme na tel. čísle 731 052 148 u paní Niklové nebo na emailu: shrkninice@seznam.cz

 • Co by mělo mít dítě s sebou na výcvik: pevnou uzavřenou obuv (gumáky, pracovní boty), přilbu se tříbodovým úchytem (může být i cyklistická), rajtky nebo jeans do pasu, ostatní oblečení dle počasí. Děti si mohou nechávat v šatně zatím pouze boty na přezutí, přilbu a vestu, doporučujeme pláštěnku. Ostatní věci si musí nosit na každou hodinu s sebou!

 • Pokud se dítě nebude moct zúčastnit výcviku, mělo by se telefonicky omluvit - stačí sms.

Přihláška a čestné prohlášení

 

Můj syn, moje dcera…………………………………………….r.č……………………………, datum narození…………………………………………………………………………………………

 

bytem v ………………………………………………………. tel. číslo člena………………,

email člena………………………………..Zdravotní pojišťovna ………………………..,

email rodičů……………………………tel. číslo rodičů………………………………………….

 

 

Souhlasím s tím, aby navštěvoval/a jezdecký kroužek SHR ve školním roce 2018/2019 a učil/a se jízdě na koni 2x týdně v bloku 2 hodin pravidelně

................................................................................................................

od ......................do ................................

Jsme si vědomi toho, že syn/dcera jsou poučeni o dodržování bezpečnosti v jezdeckém kroužku.

Dále prohlašuji, že syn/dcera je řádně pojištěn/a proti úrazu a v případě úrazu v jezdeckém kroužku SHR nebudeme požadovat úhradu škody a je řádně očkován/a proti tetanu.

 

 

V …………………………………….dne………………… …………………………………

Podpis zákonného zástupce

 

 

 

 

 

 

PROVOZNÍ ŘÁD SHR KNÍNICE

 • Každý účastník jezdeckého kroužku, klient, zaměstnanec, majitel koně popř. jezdec a návštěvník stájí a prostor, které jsou součástí stájí, je povinen dodržovat tento provozní řád s důrazem na dodržování všech bezpečnostních a hygienických předpisů, tj. bezpečnost a ochranu zdraví všech lidí pracujících se zvířaty i bezpečnost zvířat.
 • Označením stáje a prostory, které jsou jejich součástí, rozumíme prostor stájí, výběhy, jízdárnu, kruhovku, pastviny, přístupové cesty a prostory v bezprostřední blízkosti stájí.
 • Při příchodu do jezdeckého areálu je povinností každého ohlásit se a respektovat pokyny provozovatele stájí, správce stájí či pověřené (oprávněné)osoby. Ke koním je možno přistupovat jen se svolením výše uvedených osob nebo majitele koně.
 • Vstup do výběhů a na pastviny pro děti do 12 let je možný pouze v doprovodu odpovědné osoby, dospělé osoby a děti starší 12 let mohou po dohodě s odpovědnou osoby vstoupit do výběhů a na pastviny, ale pouze na vlastní nebezpečí.
 • Provozovatel areálu nezodpovídá za škody na majetku, zdraví lidí a zvířat způsobené koněm, který se pohybuje ve stájích, v prostorách, které jsou jejich součástí ani mimo ně.
 • Je přísný zákaz přistupovat ke koni na úvazu, nasedlanému, nauzděnému bez vědomí jezdce, majitele koně nebo jiné odpovědné osoby.
 • Majitel koně plně zodpovídá za svého koně a to i v případě, že s koněm manipuluje jiná osoba, která je pověřena majitelem koně. Kůň se smí pohybovat ve všech prostorách mimo stáj pouze nauzděn nebo být veden na ohlávce a vodítku příp. steigeru. Volné pasení bez přítomnosti majitele koně či osoby jím pověřené je přísně zakázané.
 • Pokud není přítomen provozovatel stájí, je pověřena osoba pro řešení neodkladných záležitostí. Touto osobou je správce stájí, příp. osoba jej zastupující. Dodržováním tohoto řádu se rozumí rovněž respektování pokynů provozovatele stájí příp. pověřené osoby.
 • Všichni majitelé koní a jezdci jsou povinni dodržovat provozní dobu stájí. Provozní doba je zveřejněna a mění se v průběhu roku (v závislosti především na délce dne). Každý, kdo si do areálu pozve návštěvu (např. trenéra), ohlásí tuto skutečnost správci stájí nebo pověřené osobě a seznámí návštěvu s provozním řádem.
 • Ranní nebo pozdní příchod je nutno předem dojednat se správcem stájí.
 • V případě ranního odjezdu nebo pozdního příjezdu si krmení zajistí sám jezdec nebo majitel koně, přípravu krmné dávky si dojedná předem, popř. se dohodne se správcem stájí krmení zvlášť. Delší nepřítomnost majitele koně je nutné předem ohlásit provozovateli stájí včetně způsobu zajištění pohybování koně. Každý odvoz koně ze stájí, dovolená apod. musí být nahlášen správci stájí a zapsán do knihy o přemisťování koní.
 • Obsazení jezdeckých ploch je dáno rozpisem. Je nutné respektovat skokové a drezurní tréninky probíhající na jízdárně. Vstup na jízdárnu v době dětského jezdeckého kroužku je povolen pouze po dohodě s trénerem kroužku. Pokud je jízdárna obsazena, je povolen vstup dalším jezdcům pouze po dohodě a pouze těm, kteří znají pravidla pohybu více koní na jízdárně. Jízdárnu je nutné si zajistit se správcem stájí, ten musí mít veškeré informace o pohybu koní na jízdárně. Skokový materiál si jezdec připravuje sám nebo s osobou pověřenou a tento materiál si vždy po jízdě uklidí nebo se dohodne se správcem stájí.
 • Majitelům soukromých koní není dovoleno přistýlání a přikrmování koní z prostředků stájí. Případnou úpravu krmných dávek projedná majitel koně se správcem stájí. Krmnou dávku může měnit pouze majitel koně nebo osoba jím pověřená. Do skladu krmiva a přípravny má přístup pouze správce stáje a osoby jím pověřené.
 • Mytí koně je dovoleno pouze na místě vyhraněném k tomuto účelu. Každý je povinen udržovat pořádek (smotat hadici, včas zastavit vodu atd.).
 • K odkládání věcí ve stáji a sedlovně jsou určeny věšáky a prostory pro např. čištění, lonžovací potřeby. Každý je povinen udržovat pořádek v těchto prostorách a po každém ježdění, vodění, lonžování si všechny věci náležitě uklidit. Přísný zákaz platí pro omývání jezdeckých potřeb v prostorách soc. zařízení pod pokutou 500,-. Za odcizení či jiné poškození věcí ponechaných mimo prostor stájí neodpovídá provozovatel ani správce stájí.
 • Každý je povinen udržovat pořádek v celém areálu stájí a vyvarovat se hluku, který koně stresuje. Každý majitel či jezdec je povinen po svém koni uklízet trus v areálu stájí, jezdeckých prostorách a na příjezdových komunikacích (silnice). Parkování soukromých vozidel je dovoleno pouze v určeném prostoru.  V případě odhazování odpadků, hlučného či nevhodného chování je správce stájí oprávněn osobu okamžitě vykázat s pokutou 500,-.
 • Všichni klienti, členové, majitelé koní a jezdci jsou povinni chovat se slušně ke všem zvířatům žijícím v areálu, tj. včetně divokých zvířat a dodržovat zákon na ochranu zvířat.  Platí zákaz pohybovat se na vyjížďkách se psy a mimo cesty. Vodění psů bez vodítka do areálu je přísně zakázáno. S vodítkem jen se svolením správce stáje či pověřené osoby. 
 • Správce stájí není povinen být ve stájích přítomen ani plnit požadavky klientů, majitelů koní a jezdců v době svého klidu.
 • Přemisťování inventáře v prostorách stájí je možné pouze se souhlasem správce a provozovatele.
 • Provozovatel má právo s technických, organizačních nebo jiných závažných důvodů přijímat rozhodnutí a případná omezení, která nejsou v tomto řádu postihnuta. Informace jsou zveřejňovány na nástěnce ve stájích.
 • Porušení tohoto řádu může mít za následek vykázání osob ze stájí, ukončení nájemní smlouvy s majitelem koně či poskytování služeb klientům.

  V Knínicích u Libouchce dne 3.9.2013

 

Řád jezdeckého kroužku pro děti

Při příchodu do jezdeckého areálu je povinností každého člena ohlásit svůj příchod cvičiteli nebo jiné pověřené osobě a respektovat jejich pokyny.

V nepřítomnosti cvičitele nebo jiné pověřené osoby není člen oprávněn vstupovat ke koním do boxu, do volné stáje či do výběhu, ani s nimi jakýmkoliv způsobem manipulovat.

Ve stáji a při zacházení s koňmi se chováme klidně – neběháme, nekřičíme, neplašíme koně a nekrmíme je pamlsky.

Pro výcvik jezdce je nutná vhodná výstroj: jezdecká přilba, jezdecké boty, jezdecké kalhoty nebo jeans, svršek s dlouhým rukávem.

      Všichni jezdci jsou povinni mít vždy při jízdě na koni přilbu.

Při příchodu ke koni ho slyšitelně oslovíme a přistupujeme k němu z jeho levé strany. 

     Případné zranění člena, koně či poškození jakékoliv části z výstroje na koně je nutné okamžitě ohlásit      cvičiteli nebo pověřené osobě.

Členové Jezdeckého kroužku SHR se zavazují respektovat pokyny cvičitele na jízdárně, v terénu, ve stájích či na dalších místech souvisejících s jezdeckým výcvikem nebo činností kolem aktivit SHR.

    Při jízdě na koni a manipulaci s ním je zakázáno být pod vlivem alkoholu, sedativ či drog a žvýkat            žvýkačku. V celém areálu je osobám mladším 18ti let zakázáno kouřit. Osoby starší 18ti let mohou kouřit jen na vyhrazených místech.

Je důležité dodržovat pořádek a čistotu – koní, nářadí, stáje a celého areálu SHR.

      Všechny osoby pohybující se v areálu SHR jsou povinni dodržovat tyto podmínky.

V Knínicích u Libouchce dne 3.9.2013